عضویت در کانال تلگرام
 امروز يكشنبه 01 بهمن 1396

در نشست اعلام برنامه‌های نوروز 96 تلویزیون مطرح شد

میرباقری: سیما در بهترین شرایط مخاطب است

مرتضی میرباقری، معاون سیما در نشست اعلام برنامه‌های نوروزی شبكه‌های تلویزیونی، مدعی شد تلویزیون در بهترین شرایط مخاطب قرار دارد و در نظرسنجی‌ها ضریب نفوذ تلویزیون در مخاطبانش افزایش داشته است.

زمان ارسال خبر 1395/12/20 ، ساعت 11:06
کد خبر : 3561

به گزارش مجمل ، مرتضی میرباقری، معاون سیما در نشست اعلام برنامه‌های نوروزی شبكه‌های تلویزیونی، مدعی شد تلویزیون در بهترین شرایط مخاطب قرار دارد و در نظرسنجی‌ها ضریب نفوذ تلویزیون در مخاطبانش افزایش داشته است.

شامگاه سه‌شنبه میرباقری معاون سیمای سازمان صداوسیما به همراه مدیران تعدادی از شبكه‌های تلویزیونی در نشست خبری حاضر شدند. حضور بالای 160 خبرنگار و اصحاب رسانه باعث شد تا این نشست بزرگ‌ترین رخداد خبری صداوسیما از زمان انتصاب عبدالعلی علی‌عسگری به سمت ریاست رسانه ملی باشد. طی این نشست میرباقری با تشریح برنامه‌های تلویزیون در نوروز 96 و سال‌های آینده، از برنامه‌ریزی برای تولید چندین مجموعه تلویزیونی خبر داد و گفت: كنداكتور برنامه‌های نمایشی صداوسیما تا سال 97 بسته شده است.
   تولید 100 سریال تلویزیونی
معاون سیما با اشاره به همزمانی اعیاد مذهبی با نوروز در سال‌های آینده گفت: در شش سال آینده، نوروز ما با اعیاد شعبان و رجب همراه خواهد بود. این نكته قابل تأمل است و رسانه ملی جشنواره بزرگ تولیدات خود را برای نوروز آماده می‌كند. وی افزود: امسال در ادامه نوروز با انتخابات و ماه مبارك رمضان توالی داریم و تولیدات ما باید تأمین‌كننده این نیازها نیز باشد.
میرباقری با مقایسه تولیدات صدا‌و‌سیما نسبت به سال‌های گذشته تأكید كرد: وقتی كارمان را شروع كردیم 20 سریال در دست تولید بود كه تنها هفت مجموعه به مرحله تولید رسیده بود. این در حالی است كه ما جدول پخش تلویزیون را تا سال 97 بسته‌ایم و كمتر كارگردان، نویسنده و تهیه‌كننده‌ای هست كه تجربه سریال‌سازی داشته باشد و در حال حاضر در صدا و سیما مشغول به كار نباشد. معاون سیما گفت: با وجود شرایط اقتصادی كشور، 100 سریال را فعال كرده‌ایم و قراردادها را به خوبی بسته‌ایم و دوستان ما 30 درصد از نرخ‌های تولیدات تلویزیون را پایین آورده‌اند تا هزاران نفر مشغول به كار باشند.
معاون سیما در ادامه به برنامه‌های نوروز 96 اشاره كرد و گفت: نوروز امسال 211 قسمت سریال داریم كه 120 قسمت آن تولیدی و مابقی تأمینی است.
وی افزود: 30 فیلم در شبكه نمایش و 15 فیلم در شبكه كودك در نوروز امسال پخش خواهیم كرد. 466 مستند نوروزی هم تدارك دیده‌ایم كه از این میزان 133 مستند از طریق شبكه مستند به روی آنتن می‌رود.
مركز صبا نیز 600 قسمت انیمیشن آماده كرده است كه 211 قسمت آن از شبكه كودك پخش خواهد شد.
    پاسخ معاون سیما به سؤال «جوان»
مرتضی میرباقری در بخشی از سخنانش به نظر‌سنجی‌هایی اشاره كرد كه در آن وضعیت مخاطبان رسانه ملی در بهترین شرایط ممكن است. معاون سیما گفت: تعداد مخاطبان تلویزیون طبق نظرسنجی ایسپا و سایر نظرسنجی‌های بیرونی در سال ۹۵، رشد ۱۴ درصدی داشته است.
هر بیننده به طور متوسط در روز چهار ساعت تلویزیون می‌بیند. ضریب نفوذ تلویزیون با فاصله از ماهواره بیشتر است و بر اساس این یافته‌ها متوسط استفاده از تلویزیون در میان مخاطب روزانه چهار ساعت است كه رقم خوبی برای جذب مخاطب به شمار می‌رود. شكل برنامه‌سازی برعهده ما و دیگری است. اكنون ۸۰ درصد مردم تلویزیون می‌بینند و حتی در الگو‌برداری‌های بومی شده نیز هیچ برنامه خارجی به این میزان مخاطب نداشته است. وی در پاسخ به سؤال «جوان» درباره كپی كاری برنامه‌های تلویزیون از برنامه‌های پر مخاطب ماهواره‌ای و جذب آگهی‌های تلویزیون در یكی از شبكه‌های ماهواره‌ای نشانه‌ مخاطب داشتن آنهاست، مدعی شد كه شاید ما ساختار برنامه‌هایمان با برنامه‌های ماهواره‌ای مشابه باشد ولی از نظر محتوا با آنها متفاوت هستیم.
میرباقری در پاسخ به دیگر سؤال «جوان» پیرامون نبود برنامه‌های تخصصی شعر و كتاب در سیما با وجود تأكیدات مقام معظم رهبری بر ادبیات و شعر فارسی، بدون اینكه نامی از برنامه خاصی ببرد، مدعی شد در تلویزیون چنین برنامه‌هایی وجود دارد. این در حالی است كه مهم‌ترین برنامه حوزه شعر و ادبیات در تلویزیون كه «قند پهلو» شبكه آموزش بود، تعطیل شده است.
   مدیران شبكه‌ها از برنامه‌های نوروزی گفتند
ادامه این نشست و در حالی كه جای خالی برخی از مدیران شبكه‌ها از جمله پورمحمدی مدیر شبكه سه و پورحسین مدیر شبكه چهار سیما كاملاً به چشم می‌آمد، علیرضا برازش مدیر شبكه یك درباره رویكرد این شبكه برای ایام نوروز گفت: شبكه یك با شعار شبكه هر ایرانی با هدف اینكه همه انسجام و‌ وحدت داشته باشند پر سابقه‌ترین شبكه تلویزیونی است.
گفتمان انقلاب اسلامی، خانواده و اقتصاد سه اولویت اصلی شبكه یك سیماست. با این تعریف برنامه‌های نوروزی این شبكه ساخته شده‌اند. مستند ایران در قسمت‌های جدید آماده پخش در نوروز است. بخش ایران ما برگزیده مستندهای اهالی مستند در جشنواره‌های داخلی و خارجی است.
از نظر سیاسی جهان در سالی كه گذشت، برنامه دستپخت و پایان هر شب جنگ بوی عیدی در ۱۳ شب مردم را با آداب و ‌رسوم بخش‌های مختلف آشنا می‌كنند. آفتاب شرقی و انیمیشن شكرستان نیز دیگر ویژه‌های نوروزی شبكه یك هستند.
در ادامه محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبكه دو سیما نیز گفت: شبكه دو سیما با شعار شبكه خانواده همه طیف برنامه‌ها را برای گروه‌های سنی مختلف شامل می‌شود.
در نوروز ۹۶ علاوه بر سریال «مرز خوشبختی» دو برنامه خاطره‌انگیز و محوری «كلاه قرمزی» و «محله گل و بلبل» پخش خواهد شد. مجموعه برنامه‌های اختصاصی كودكان نیز صبح‌ها و بعد‌از‌ظهرها، مستند «شهر به شهر» ویژه نوجوانان و «مسابقه محله» از شبكه دو سیما در عید سال جدید روی آنتن می‌روند.
وی همچنین با اشاره به اجرای عموهای فیتیله‌ای در قالب یك مسابقه بیان كرد: این مسابقه هفته‌ای یك قسمت پخش خواهد شد. جعفری جلوه همچنین خاطر‌نشان كرد: موضوع ایثارگری نیز با ادای دین به شهدای مدافع حرم در ۱۳ برنامه ۱۰ دقیقه‌ای با نام «از آسمان» نوروز ۹۶ پخش می‌شود. با راهیان نور نیز همراه خواهیم بود.
مجید زین العابدین مدیر شبكه پنج سیما نیز درباره برنامه‌های نوروزی این شبكه گفت: تولیدات نمایشی شبكه تهران نیز آغاز شده است اما فعلاً برای پخش یكی از سریال‌های مهران مدیری در شبكه نمایش خانگی به طور تأمینی تصمیم گرفته‌ایم. همچنین فیلم‌های سینمایی و برنامه‌های تاك شو نیز از دیگر ویژه‌های نوروزی شبكه تهران هستند.
محمدحسین محمدزاده مدیر شبكه قرآن و معارف سیما نیز عنوان‌كرد: این شبكه با ارائه برنامه‌های معنوی «روز از نو» ویژه سال تحویل با محوریت سوره حجرات را دنبال می‌كند. در برنامه «نور علی نور» نیز هر روز یك صفحه از قرآن كریم با بیان نكات آموزشی و ترجمه آن تلاوت خواهد شد.
 سلیم غفوری مدیر شبكه مستند سیما نیز گفت: شبكه مستند به عنوان شبكه‌ای تخصصی محور كار خود را برمعرفی جاذبه‌های ایران قرار داده است و به موضوعات اجتماعی و زیست محیطی نیز می‌پردازد. این شبكه پخش مجموعه‌ای برای ارائه تك قسمت‌های مستند ‌را در نظر دارد. محمد سرشار مدیر شبكه كودك نیز بیان كرد: جشنواره نوروزی این شبكه از ۲۴ اسفند تا ۱۳ فروردین ادامه خواهد داشت.

نظرات
آخرین اخبار
. تنهایی، همدم زنان مجرد سالمند
. آپارات از مرحله پرت است!
. كودكان شما این بازی‌ها را می‌دانند؟
. طب سنتی درمانی برای سرطان ندارد
. "اعتراض تعرفه‌ای" یا "بازی با جان بیماران"؟
. سال گذشته مردم چند بار به كلانتری ها مراجعه كرده اند؟
. آخرین جزئیات قتل سولماز و سوگند به دست پدرشان
. بحران مدرك‌گرایی صدای وزارت علوم را هم درآورد
. قماربازان ورزشی كه حال و هوای خوشی ندارند
. خانواده‌ای با 5 رزمنده مدافع حرم
. یا غیبت می‌كنیم یا تهمت می‌زنیم
. قاتل: در افغانستان خودم را به پلیس معرفی كردم
. یتیم اینترنتی!
. تقدیر مشاور دبیر ستاد از برنامه اختصاصی شبكه سه سیما با موضوع امر معروف و نهی از منكر
. علی طهرانی مقدم به عنوان مدیر كل روابط عمومی و امور بین‌المل ستاد منصوب شد
. ارشاد فیلم توقیفی‌اش را بایگانی می‌كند؟
. «نفس» ضعیف جلیل سامان
. تلویزیون پاس گل رمضانی خدا را گل نكرد
. در نكوهش حركت جنجالی یك بازیگر
. آیا تهیه‌كننده «شهرزاد» از كشور فرار كرده است؟
. تب كنگو قابل پیشگیری و درمان است
. صحبتی از رفتن عسكری نیست
. خالكوبی دیوید بكهام به جای ایثار و شهادت !
. امتحانات نهایی و سردرگمی بی‌پایان دانش‌آموزان
. اعتراض و سردرگمی مسافران به بی‌برنامگی مسوولان پرواز 7429 كیش‌ایر
. خروج 20 میلیون ایرانی از چرخه فرزند‌آوری
. ابتذال فرهنگی در خانه‌های میراث فرهنگی!
. كمیته جاده صاف‌كنی اكران بدون مجوزها!
. خنده، طعمه‌ای برای مخاطب انتخابی برای پول
. فریب زنان با عكس‌های فتوشاپی
. سینما در مقابل حمایت انتخاباتی، رانت می‌خواهد
. ساعت 10 و 11 بیشترین زمان تخلفات رانندگی
. تمهیدات ترافیكی پلیس در روز انتخابات
. فیلم دزدان دریایی كارائیب ۵ دزدیده شد
. فوت چهار نفر در آتش‌سوزی مینی‌بوس در تهران
. ولنگاری فرهنگی در تبلیغات انتخابات شوراها
. مظلوم‌نمایی و دروغ تا كجا؟!
. زندگی مستمندان بازیچه دولتمردان
. هزینه‌های پاكسازی شهر را نامزدها بپردازند
. قتل دوست صمیمی به خاطر هندزفری
. گروگانگیری سرباز محافظ برای فرار
. ناجا به هیچ جریان و گروه سیاسی وابسته نیست
. مرزبان مزار ندارد +عكس
. شهرام شكوهی به زودی باز می‌گردد
. «شوك» به «عفت» جامعه توسط پلاس‌های اینترنتی
. نگاهی به ماجرای نیمروز در اكران نوروزی
. اولین اقرار عاملان شهادت 2 مأمور پلیس
. تازه‌ترین واكنش آسوشیتدپرس به انیمیشن نبرد خلیج‌فارس‌2
. فیلمبرداری «پایتخت۵» ۲۵ فروردین آغاز می‌شود
. عبور«ماجرای نیمروز» از مرز دو میلیارد فروش
برترین ها
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Mojmalnews News. All Rights Reserved