عضویت در کانال تلگرام
 امروز يكشنبه 01 بهمن 1396

شكست پروژه جذب هنرمندان از سوی شبكه GEM

مظلومی هم ساز بازگشت را كوك كرد

مهدی مظلومی، كارگردان مجموعه‌های طنز تلویزیون كه چند سالی است از ایران خارج شده و در تركیه برای GEM سریال‌سازی می‌كند، با انتشار متنی در فضای مجازی از تمایلش به بازگشت به ایران خبر داد.

زمان ارسال خبر 1395/12/22 ، ساعت 11:29
کد خبر : 3571

به گزارش مجمل ، مهدی مظلومی، كارگردان مجموعه‌های طنز تلویزیون كه چند سالی است از ایران خارج شده و در تركیه برای GEM سریال‌سازی می‌كند، با انتشار متنی در فضای مجازی از تمایلش به بازگشت به ایران خبر داد.

پروژه جذب اهالی سینما و تلویزیون به شبكه‌های ماهواره‌ای با بازگشت چند نفر و جدا شدن برخی از هنرمندان از این شبكه‌ها، با شكست روبه‌رو شده است.

   
هنرمند بدون مرز یاد داخل مرز افتاد!

مهدی مظلومی چهره‌ای تلویزیونی بود كه با ساخت مجموعه‌های طنزی مانند «بدون شرح» و «كمربندها را ببندیم» توانست در دهه 80 به چهره‌ای پر‌كار در تلویزیون تبدیل شود. چند تله‌فیلم و مجموعه تلویزیونی حاصل حضور مظلومی در سیما بود اما وی نیز دوران افول را به سرعت تجربه كرد و در دهه 90 عملاً در صداوسیما بیكار شد.

وی پیش از خروج از ایران فیلم كمدی «سه بیگانه در سرزمین ناشناخته» را كار كرد. درست در زمانی كه اخبار مهاجرت برخی از بازیگران و عوامل كم‌كار سینما و تلویزیون به شبكه GEM داشت اوج می‌گرفت، شایعه رفتن مهدی مظلومی از ایران نیز منتشر شد. مظلومی نیز در اینستاگرامش نوشت: « من فیلمسازم... من مرز نمی‌شناسم... من برده افكار خاص نیستم... هرجا بتوانم با فیلمم حرف بزنم فیلم می‌سازم. . من نه اهل سیاستم، نه مذهب، نه با كسی مشكلی دارم و نه نسبت به كسی عقده‌ای... من فیلمسازم پس هر كجای این جهان بتوان فیلم می‌سازم...‌» به این ترتیب نام مظلومی نیز در كنار اسامی هنرمندان همكار GEM ثبت شد.
 
 

اما با خروج این فیلمساز سرنوشت اكران فیلم « سه بیگانه در سرزمین ناشناخته» به مشكل خورد و شورای صنفی نمایش اجازه اكران به این فیلم نداد. با تلاش‌های تهیه‌كننده فیلم و كوتاه آمدن شورا، اكنون این فیلم با تغییر نام به «سه‌بیگانه» در حال اكران است. مظلومی نیز بر‌خلاف همه آن چیزی كه در گذشته درباره فعالیت هنری و بدون مرز بودنش گفته بود، متنی را در اینستاگرام منتشر كرد و نوشت: «مراسم افتتاحیه فیلم سه بیگانه. خدا میدونه چقدر دوست داشتم الان ایران بودم، توی همین مدت كم فهمیدم كه چقدر عاشق ایرانم، جام خالیه، خدارو چه دیدین یهو دیدین خودم پرش كردم.»

  
مظلومی نان به نرخ روز خور پشیمان!

چند ماه پیش بود كه شبكه ماهواره‌ای GEM به طور ناگهانی تعدادی از بازیگران ایرانی را كه جذب كرده بود اخراج كرد. بازیگران اخراج شده نسبت به رفتار‌های مدیران این شبكه با آنها اعتراض كردند و فضای رؤیایی كه برخی هنرمندان مهاجر از ایران برای كار در این شبكه به وجود آورده بودند به ناگهان رنگ باخت. در این شرایط بود كه مهدی مظلومی كه بعد از خروج از ایران به GEM پیوسته بود، در مقام دفاع از این شبكه برآمد و گفت: حرفه‌ای‌ها قرار نیست به ایران برگردند و تنها حقوق مفت‌خورها، قطع شد.

مهدی مظلومی این سخنان را بعد از انتشار نامه اخراج بازیگران توسط مدیر شبكه GEM بیان كرد. سعید كریمیان، مدیر این شبكه در نامه‌ای با اشاره به محدودیت‌های مالی برنامه از تسویه‌حساب با همكاران این شبكه خبر داده بود. مهدی مظلومی در واكنش به این نامه گفت: «در ایران، این خبر، بد تفسیر شده است؛ قبلاً هر كسی در جم بود، حقوقِ ثابت می‌گرفت اما بعضی‌ها كار نمی‌كردند و مدیریت اعلام كرد كه به كسانی كه كار نمی‌كنند، مفت می‌خورند و مفت راه می‌روند، دیگر حقوق نمی‌دهد.»
 
 

مظلومی در پاسخ به سؤالی در مورد عدم پرداخت حقوق به این بازیگران از سوی مدیران جم و بازگشت آنان به ایران، گفت: «این افراد، تقریباً همه‌شان پناهنده بودند و چون نتوانستند بعد از یك سال برای خودشان اتفاقی را رقم بزنند، پای این نامه به میان آمد ولی از عوامل حرفه‌ای، هیچ‌كس قصد بازگشت به ایران را ندارد.»
با اینكه زمان زیادی از این سخنان نگذشته، مظلومی در چرخشی 180 درجه‌ای خواهان بازگشت به ایران شده است. كسی كه روزی نان كارگردانی در GEMرا می‌خورد و همكارانش را مفت خور حساب می‌كرد حالا دم از دوست داشتن ایران و باز گشت به كشور می‌زند!

  
شكست در جذب هنرمندان!
شبكهGEM از معدود شبكه‌های ماهواره‌ای است كه به خاطر وضعیت مطلوب مالی‌اش شروع به تولید فیلم‌ها و سریال‌های فارسی زبان با حضور بازیگران و عوامل حرفه‌ای كرد كه از ایران مهاجرت كرده بودند؛ كسانی كه به صورت مشخص برای همكاری با این شبكه به تركیه آمده و تا پیش از آن همگی در پروژه‌های تلویزیونی صداوسیما مشغول به كار بودند یا مدت‌ها بود كه پیشنهاد كار در سینما به آنها نشده بود.
 
 

هرمز سیرتی بازیگر سینما و تلویزیون پس از همكاری كوتاه مدتش با شبكهGEM به ایران بازگشت و در مصاحبه‌ای رسانه‌ای تنها دلیل ترك ایران را در مضیقه مالی بودن عنوان كرد؛ دلیلی كه شاید دیگر مهاجران به شبكه GEM را نیز در برگیرد. سیرتی در مصاحبه‌اش به عدم تحقق وعده‌های GEM اشاره می‌كند و آن را دلیلی برای بازگشتش به ایران عنوان می‌كند؛ بازگشتی كه اكنون روند سریع‌تری نیز گرفته است. هفته گذشته مرتضی میرباقری، معاون سیما درباره مهاجرت هنرمندان از ایران گفت: «مهاجرتی كه در بازیگران و بخشی از عوامل تولید به سمت شبكه‌های ماهواره‌ای داشتیم، نه تنها متوقف شده، بلكه برخی از آنها بازگشته اند». حال هم كه مهدی مظلومی ساز آمدن را كوك كرده است و ابراز تمایل این كارگردان برای بازگشت به ایران را می‌توان مهر تأییدی بر پایان رویا‌سازی GEM برای مهاجرت از ایران و همكاری با این شبكه ماهواره‌ای دانست.

نظرات
آخرین اخبار
. تنهایی، همدم زنان مجرد سالمند
. آپارات از مرحله پرت است!
. كودكان شما این بازی‌ها را می‌دانند؟
. طب سنتی درمانی برای سرطان ندارد
. "اعتراض تعرفه‌ای" یا "بازی با جان بیماران"؟
. سال گذشته مردم چند بار به كلانتری ها مراجعه كرده اند؟
. آخرین جزئیات قتل سولماز و سوگند به دست پدرشان
. بحران مدرك‌گرایی صدای وزارت علوم را هم درآورد
. قماربازان ورزشی كه حال و هوای خوشی ندارند
. خانواده‌ای با 5 رزمنده مدافع حرم
. یا غیبت می‌كنیم یا تهمت می‌زنیم
. قاتل: در افغانستان خودم را به پلیس معرفی كردم
. یتیم اینترنتی!
. تقدیر مشاور دبیر ستاد از برنامه اختصاصی شبكه سه سیما با موضوع امر معروف و نهی از منكر
. علی طهرانی مقدم به عنوان مدیر كل روابط عمومی و امور بین‌المل ستاد منصوب شد
. ارشاد فیلم توقیفی‌اش را بایگانی می‌كند؟
. «نفس» ضعیف جلیل سامان
. تلویزیون پاس گل رمضانی خدا را گل نكرد
. در نكوهش حركت جنجالی یك بازیگر
. آیا تهیه‌كننده «شهرزاد» از كشور فرار كرده است؟
. تب كنگو قابل پیشگیری و درمان است
. صحبتی از رفتن عسكری نیست
. خالكوبی دیوید بكهام به جای ایثار و شهادت !
. امتحانات نهایی و سردرگمی بی‌پایان دانش‌آموزان
. اعتراض و سردرگمی مسافران به بی‌برنامگی مسوولان پرواز 7429 كیش‌ایر
. خروج 20 میلیون ایرانی از چرخه فرزند‌آوری
. ابتذال فرهنگی در خانه‌های میراث فرهنگی!
. كمیته جاده صاف‌كنی اكران بدون مجوزها!
. خنده، طعمه‌ای برای مخاطب انتخابی برای پول
. فریب زنان با عكس‌های فتوشاپی
. سینما در مقابل حمایت انتخاباتی، رانت می‌خواهد
. ساعت 10 و 11 بیشترین زمان تخلفات رانندگی
. تمهیدات ترافیكی پلیس در روز انتخابات
. فیلم دزدان دریایی كارائیب ۵ دزدیده شد
. فوت چهار نفر در آتش‌سوزی مینی‌بوس در تهران
. ولنگاری فرهنگی در تبلیغات انتخابات شوراها
. مظلوم‌نمایی و دروغ تا كجا؟!
. زندگی مستمندان بازیچه دولتمردان
. هزینه‌های پاكسازی شهر را نامزدها بپردازند
. قتل دوست صمیمی به خاطر هندزفری
. گروگانگیری سرباز محافظ برای فرار
. ناجا به هیچ جریان و گروه سیاسی وابسته نیست
. مرزبان مزار ندارد +عكس
. شهرام شكوهی به زودی باز می‌گردد
. «شوك» به «عفت» جامعه توسط پلاس‌های اینترنتی
. نگاهی به ماجرای نیمروز در اكران نوروزی
. اولین اقرار عاملان شهادت 2 مأمور پلیس
. تازه‌ترین واكنش آسوشیتدپرس به انیمیشن نبرد خلیج‌فارس‌2
. فیلمبرداری «پایتخت۵» ۲۵ فروردین آغاز می‌شود
. عبور«ماجرای نیمروز» از مرز دو میلیارد فروش
برترین ها
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Mojmalnews News. All Rights Reserved