عضویت در کانال تلگرام
 امروز چهارشنبه 05 تیر 1398

قماربازان ورزشی كه حال و هوای خوشی ندارند

كافی است چند دقیقه‌ در اینترنت جست و جو كنید تا سایت‌های رنگارنگ زیادی در این زمینه بیابید. سایت‌ها و صفحه‌هایی كه شاید در نگاه اول فقط نتایج لیگ‌های داخلی و خارجی را پیش‌بینی می‌كنند اما در واقع خیلی از آنها سایت‌‌های شرط‌بندی هستند كه روزانه میلیون‌ها تومان پول به جیب می‌زنند.

زمان ارسال خبر 1396/07/17 ، ساعت 14:52
کد خبر : 3692

به گزارش مجمل ، كافی است چند دقیقه‌ در اینترنت جست و جو كنید تا سایت‌های رنگارنگ زیادی در این زمینه بیابید. سایت‌ها و صفحه‌هایی كه شاید در نگاه اول فقط نتایج لیگ‌های داخلی و خارجی را پیش‌بینی می‌كنند اما در واقع خیلی از آنها سایت‌‌های شرط‌بندی هستند كه روزانه میلیون‌ها تومان پول به جیب می‌زنند. در ادامه بخشی از گزارش امروز روزنامه ایران در رابطه با قماربازی ورزشی را می خوانید:

 
 

یك سرگروه شرط‌بندی ورزشی می گوید: الان چند سالی هست كه این سایت‌ها از سوی چند سوپر مستر در كشور اجاره می‌شود. سوپرمستر با گرفتن پول به مسترهای دیگر كاربری می‌دهد و هر مستر هم می‌تواند برای خودش زیرمجموعه درست كند. اعضای زیرمجموعه هم برای عضو شدن و شركت در پیش‌بینی نتایج، باید هزینه‌اش را به حساب مستر واریز كنند. این چرخه برای سوپرمستر و مستر، پولساز است.

برد آرسنال یا باخت منچستریونایتد؟ برد رئال مادرید، باخت بارسلونا یا مساوی؟ پیش‌بینی نتایج لیگ‌های جهانی و لیگ برتر فوتبال ایران با شرط‌بندی‌هایی كه چند سالی است در كشور طرفداران زیادی پیدا كرده‌، هر از گاه با برخورد پلیسی و قضایی نیز روبه‌رو شده است. برخوردهایی كه نتوانسته از علاقه بخشی از جوانان به چنین شرط‌بندی‌هایی كم كند. اینكه شرط‌بندی ورزشی بویژه شرط‌‌بندی‌هایی غیر از اسب‌سواری قمار است یا نه بحث دیگری است اما هرچه هست فعالیت‌هایی از این دست غیرقانونی است. یك كار غیرقانونی جذاب.

كافی است چند دقیقه‌ در اینترنت جست و جو كنید تا سایت‌های رنگارنگ زیادی در این زمینه بیابید. سایت‌ها و صفحه‌هایی كه شاید در نگاه اول فقط نتایج لیگ‌های داخلی و خارجی را پیش‌بینی می‌كنند اما در واقع خیلی از آنها سایت‌‌های شرط‌‌بندی هستند كه روزانه میلیون‌ها تومان پول به جیب می‌زنند.
 
 

 

مجید كه به گفته خودش 7 سال است توی كار شرط‌بندی نتایج فوتبال است و ماشین پژویی كه مقابل آژانس پارك كرده با همین پول خریده‌. 3 سال پیش در یكی از شرط‌بندی‌ها 15 میلیون ‌برد و چند میلیونی هم روی آن گذاشت و این ماشین را خرید. او درباره شرط‌بندی‌های فوتبال كه چند سالی است باب شده، می‌گوید: «من سوادم به شرط‌بندی اینترنتی نمی‌رسه به همین خاطر برگه می‌زنم. هر برگه بین 50 تا 200 هزار تومان شرط می‌بندم. هر چقدر پول بیشتر شرط‌بندی كنی، احتمال برد بیشتر میشه. توی این چند سال 2 میلیون، 3 میلیون و پول‌ خردای زیادی برنده شدم ولی 3 سال پیش 15 میلیون گیرم اومد. اما اگه بخوام با خودم رو راست باشم، برد و باخت‌هام تقریباً یكی بودن. راستش رو بخوای معتاد این پیش‌بینی‌ها شدم. سال پیش زنم به خاطر همین كارا قهر كرد و رفت، با بدبختی برگردوندمش خونه. الان فقط زمانی كه توی آژانس هستم شرط می‌بندم، دیگه برگه‌ها رو خونه نمی‌برم.»
 


نیما یكی از كسانی است كه سال‌هاست در سایت شرط‌بندی... فعالیت می‌كند. او مستر یا سرگروه این سایت است و به گفته خودش هر سال 50 میلیون در سایت سرمایه‌گذاری می‌كند. وی درباره شرط‌بندی اینترنتی می‌گوید: «خیلی وقت است كه پلیس با شرط‌بندی‌های كاغذی برخورد می‌كند و با آمدن گوشی‌های هوشمند و سایت‌های پیش‌بینی و اعلام نتایج مسابقات ورزشی، اشتیاق برای استفاده از فضای مجازی به شكلی تصاعدی بالا رفته‌.

الان چند سالی هست كه این سایت‌ها از سوی چند سوپر مستر در كشور اجاره می‌شود. سوپرمستر با گرفتن پول به مسترهای دیگر كاربری می‌دهد و هر مستر هم می‌تواند برای خودش زیرمجموعه درست كند. اعضای زیرمجموعه هم برای عضو شدن و شركت در پیش‌بینی نتایج، باید هزینه‌اش را به حساب مستر واریز كنند. این چرخه برای سوپرمستر و مستر، پولساز است. مثلاً اگر یك عضو ساده، شرط‌بندی را ببرد 5 درصد آن به حساب مستر می‌رود و اگر ببازد سوپر مستر 5 درصد را به حساب مستر واریز می‌كند. این شرط‌بندی كه پر است از مجموعه و زیرمجموعه‌های ایرانی و خارجی، حتی با فیلتر شدن هم فعالیت‌شان بیشتر و بیشتر می‌شود. به نظر من كه سال‌ها پول و زمان صرف این كار كرده‌ام، باید بگویم شرط‌بندی یعنی پر كردن جیب سرشاخه‌ و سرشبكه‌های پیش‌بینی نتایج مسابقات ورزشی. من هم آلوده شده‌ام وگرنه باید می‌چسبیدم به زندگی‌ام.»
 
 
پوریا اما یكی دیگر از قماربازان ورزشی است كه در این رابطه می گوید: «اگر جوانی به دنبال برگه یا قمار می‌رود دلیلش بیكاری و فقر است. فكر می‌كنند ره صدساله را یك شبه بروند ولی همه ما می‌دانیم قمار آخر و عاقبت ندارد. اگر همین الان به من كه لیسانس روانشناسی دارم كار بدهند با حقوق یك میلیون و 500 هزار تومان دست از قمار اینترنتی برمی‌دارم.»
 
 

شرط‌بندی‌ مسابقات فوتبال و والیبال و بسكتبال و ورزش‌های دیگر در همه كشورهای دیگر ریشه دوانده و به ادعای همه كسانی كه اطلاعات قمار كاغذی و اینترنتی را در اختیارمان گذاشته‌اند، خیلی از جوان‌های كشور نیز آلوده این شرط‌بندی‌ها شده‌اند. برای مقابله با این سایت های قمار نیاز به عزمی جدی از سوی پلیس فتا و دیگر مسئولان است تا شاید ریشه این قماربازی در كشورمان خشكانده شود.


منبع: فردا

نظرات
آخرین اخبار
. رونق «بازار فیلم فجر» زیر سایه تحریم/ تبلیغاتی كه نتیجه عكس داشت
. پشت پرده گرانی ۱۰ برابری پیاز/ دلالان پیاز ۱۵ هزار تومانی امروز را ۱۵۰۰ تومان از كشاورز خریده اند
. ملخ‌های صحرایی اگر كنترل نشوند امنیت غذایی كشور را تهدید می‌كنند
. سی‌ان‌جی از اول خرداد گران می‌شود/ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی
. پوستر انگلیسی فیلم «۲۳ نفر» رونمایی شد
. كپی كاری بازیگر مطرح سینما در اینستاگرام
. تنهایی، همدم زنان مجرد سالمند
. آپارات از مرحله پرت است!
. كودكان شما این بازی‌ها را می‌دانند؟
. طب سنتی درمانی برای سرطان ندارد
. "اعتراض تعرفه‌ای" یا "بازی با جان بیماران"؟
. سال گذشته مردم چند بار به كلانتری ها مراجعه كرده اند؟
. آخرین جزئیات قتل سولماز و سوگند به دست پدرشان
. بحران مدرك‌گرایی صدای وزارت علوم را هم درآورد
. قماربازان ورزشی كه حال و هوای خوشی ندارند
. خانواده‌ای با 5 رزمنده مدافع حرم
. یا غیبت می‌كنیم یا تهمت می‌زنیم
. قاتل: در افغانستان خودم را به پلیس معرفی كردم
. یتیم اینترنتی!
. تقدیر مشاور دبیر ستاد از برنامه اختصاصی شبكه سه سیما با موضوع امر معروف و نهی از منكر
. علی طهرانی مقدم به عنوان مدیر كل روابط عمومی و امور بین‌المل ستاد منصوب شد
. ارشاد فیلم توقیفی‌اش را بایگانی می‌كند؟
. «نفس» ضعیف جلیل سامان
. تلویزیون پاس گل رمضانی خدا را گل نكرد
. در نكوهش حركت جنجالی یك بازیگر
. آیا تهیه‌كننده «شهرزاد» از كشور فرار كرده است؟
. تب كنگو قابل پیشگیری و درمان است
. صحبتی از رفتن عسكری نیست
. خالكوبی دیوید بكهام به جای ایثار و شهادت !
. امتحانات نهایی و سردرگمی بی‌پایان دانش‌آموزان
. اعتراض و سردرگمی مسافران به بی‌برنامگی مسوولان پرواز 7429 كیش‌ایر
. خروج 20 میلیون ایرانی از چرخه فرزند‌آوری
. ابتذال فرهنگی در خانه‌های میراث فرهنگی!
. كمیته جاده صاف‌كنی اكران بدون مجوزها!
. خنده، طعمه‌ای برای مخاطب انتخابی برای پول
. فریب زنان با عكس‌های فتوشاپی
. سینما در مقابل حمایت انتخاباتی، رانت می‌خواهد
. ساعت 10 و 11 بیشترین زمان تخلفات رانندگی
. تمهیدات ترافیكی پلیس در روز انتخابات
. فیلم دزدان دریایی كارائیب ۵ دزدیده شد
. فوت چهار نفر در آتش‌سوزی مینی‌بوس در تهران
. ولنگاری فرهنگی در تبلیغات انتخابات شوراها
. مظلوم‌نمایی و دروغ تا كجا؟!
. زندگی مستمندان بازیچه دولتمردان
. هزینه‌های پاكسازی شهر را نامزدها بپردازند
. قتل دوست صمیمی به خاطر هندزفری
. گروگانگیری سرباز محافظ برای فرار
. ناجا به هیچ جریان و گروه سیاسی وابسته نیست
. مرزبان مزار ندارد +عكس
. شهرام شكوهی به زودی باز می‌گردد
برترین ها
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Mojmalnews News. All Rights Reserved