عضویت در کانال تلگرام
 امروز سه‌شنبه 05 بهمن 1395

گزارشی از یك سالن زیبایی متفاوت

پاتوق مداحان معروف و ریش‌بازها

اگر شما هم به اندازه‌ای كه به اصلاح موی سرتان حساس هستید به اصلاح ریش و سیبل‌تان حساسید این گزارش را تا انتها بخوانید.

زمان ارسال خبر 1395/10/04 ، ساعت 09:29
کد خبر : 3121

به گزارش مجمل ، وقتی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مدل موهای «علیرضا حقیقی» دروازه‌بان تیم ملی ایران حواس تماشاگران را پرت كرد، بسیاری در شبكه‌های اجتماعی پیگیر آرایشگر این فوتبالیست شدند و فهمیدند آقای آرایشگر بین هنرمندان و چهره‌ها بسیار مشهور است و سالن زیبایی‌اش هم پاتوق بسیاری از آنها است. اما فقط هنرمندان و فوتبالیست‌ها نیستند كه پای ثابت آرایشگاه‌های خاص هستند و مدل مو برایشان مهم است؛ مداحان و ذاكرین اهل بیت (ع )هم از این قاعده مستثنی نیستند و علاوه بر مدل مو، مدل ریش هایشان نیز به همان اندازه برایشان مهم است. برای همین سالن زیبایی آقای «محمود رضایی» واقع در شرق تهران محل رفت و آمد بسیاری از بچه هیئتی‌ها و ریش دارهاست تا علاوه بر اصلاح مطمئن موها، ریش‌هایشان را نیز آقای رضایی با هنر و تبحر خاصش اصلاح كند. آرایشگری كه مدام بین حرفهایش می‌گوید:« من هیئتی هستم و دوست دارم وقتی كسی بچه هیئتی‌ها را می‌بیند، بگوید به به! و حسابی كیف كند.» به این آرایشگاه كه مخصوص ریش دارهاست سر زدیم تا از حال و هوایش باخبر شویم.

آرایشگری را از مادرم به ارث بردم

محمود رضایی جوهرستانی متولد ۱۳۴۹ در محله نظام‌آباد تهران است. آرایشگری ارثیه مادری اش شده و به شوخی به مهر می‌گوید:«حالا تمام خانم‌هایی كه مشتری‌های قدیمی مادرم بودند ، پسرهایشان برای اصلاح سراغ من می آیند.» علاقه به آرایشگری از همان سن پایین او را به شاگردی در آرایشگاه‌های مختلف محله می‌كشاند و حتی پایش را به فیلم و سینما نیز باز می‌كند، طوری كه در سریال «سرزمین خورشید» احمدرضا درویش به خاطر نیامدن یكی از دستیارهای گریم، بعد از دو سه هفته آموزش، دستیار «مهران روحانی» چهره‌پرداز معروف سینما می‌شود:«یكی از دوستانم در صداوسیما بود. من همیشه به او می‌گفتم كه من داماد را خیلی خوشگل درست می‌كنم و برای همین به این كار معرفی شدم.» همین دستیاری حتی او را برای بازیگری جلوی دوربین هم می‌برد. اما بعد از آن دوباره آرایشگری را جدی‌تر ادامه می‌دهد.

با اصلاح ریش حالم خوب می‌شود

هرچه درباره اصلاح موی سر و شگردهایش می‌پرسیم توضیح كوتاهی می‌دهد و وارد اصلاح ریش می‌شود. آنقدر درباره اصلاح ریش و قلق‌هایش توضیح می‌دهد كه دسته آخر آب پاكی را روی دستمان می‌ریزد و می‌گوید:«شاید شما بگویید من فلان آهنگ یا فلان نوحه را گوش بدهم حالم خوب می‌شود. من در اصلاح ریش اینطوری هستم. نمی‌گویم كار و طراحی خاصی انجام می‌دهم. اما كلا روی ریش خیلی كار می‌كنم و بیشتر لذت می‌برم. من عاشق ریش درست كردن هستم. وقتی دوتا قیچی می‌زنم و می‌بینم چهره مشتری از این رو به آن رو می‌شود حسابی سر ذوق می‌آیم. یك بنده خدایی زنگ زد و گفت می خواهم بیایم موهایم را اصلاح كنی. گفتم تا الان كجا می‌رفتی؟ سرت را برو همانجا كوتاه كن كه رابطه‌ات با دوستت به هم نخورد اما ریش‌ خودت را بیاور اینجا خودم برایت درست می‌كنم.»

مشكلات ریش‌تان را به ما بسپارید

اهمیت به اصلاح ریش و ریز شدن آقای رضایی به جزییات محاسن صورت باعث شده تماس‌ها و پیام‌های زیادی داشته باشد كه همه درباره معضلات و كم و كاستی‌های ریش‌هایشان با او صحبت كنند و حتی تلفنی مشاوره بگیرند. مثل آقایی كه زمان حضور ما در آرایشگاه تماس گرفت و پرسید كه دوست دارد محاسنش بیشتر از چیزی كه هست نشان بدهد. آقای رضایی برای رفع این مشكلات برنامه‌هایی هم دارد:« در دایركت اینستاگرام من بالای ۴۰۰ و ۵۰۰ نفر آدم پیام داده‌اند كه ریش در نمی‌آورند و همین موضوع برایشان معضل شده‌است. حالا من دارم تلاش می‌كنم با یكی از دوستانم كه در كار گیاهان دارویی ست بتوانیم این مشكل را حل كنیم. عده‌ای هم هستند كه ریش‌هایشان خیلی پُراست و تا چشمشان بالا آمده من با كمك موچین و وَكس و كارهایی كه می‌شود انجام داد، ریش‌هایشان را طوری مرتب می‌كنم كه به صورت طبیعی كم شود و یا از بین موهایشان طوری قیچی می‌كنم و برمی‌دارم كه صورتشان خلوت تر شود.»

ریش و قیچی را دست خودم بدهید ناراضی نمی‌شوید

اگر شما آدم ریش‌داری باشید و آقای رضایی سر راهتان قرار بگیرد، احتمالا در همان نگاه اول عیب و نقص ریش‌تان را می‌فهمد و یا با شما درباره نحوه اصلاح ریش و سبیل صحبت می‌كند و در آخرهم ریشی كه به صورتتان بیاید را به شما توضیح می‌دهد:«تجربه چهره‌پردازی من باعث شده به خوبی تشخیص بدهم كه چه ریش و مویی به هركس می‌آید. هرچه كار می‌كنم هم این موضوع را بهتر می‌فهمم. اوایل روی ریش بیشتر كار می‌كردم اما الان می‌بینم كه سبیل‌ها هم خراب است و باید برای اصلاح سبیل وقت بیشتری بگذارم. ماه ربیع كه شروع می‌شود همه می‌آیند كه ریش‌هایشان را از ته بزنند. وقتی هم كه می‌زنند، دماغ‌هایشان بیرون می‌افتد و ناراحت می‌شوند. من به مشتری‌ها می‌گویم شما اجازه بده من برایت كوتاه كنم. مطمئن باش كاری می‌كنم كه دوست داشته باشی چون با اصلاح ریش عیب و نقص‌های صورت را هم می‌توان برطرف كرد.»

مداح‌ها و واعظین زیاد به اینجا می‌آیند

آرایشگاه آقای رضایی محل رفت و آمد بسیاری از ذاكرین و مداحان اهل بیت است و عكس‌هایشان در صفحه اینستاگرام آقای رضایی موجود است. افرادی كه حالا قلق ریش و سبیل‌هایشان دست آقای آرایشگر آمده و دیگر خیالشان راحت است. آقای رضایی در مورد قلق صورت مشتری‌هایش حرفهای جالبی می‌زند:« حاج «محمود كریمی» بین مداحان خودش دست به قیچی‌ست. ریش حاج محمود از صفر كنار گوشش شروع می‌شود و همینطور بلند می‌شود و پایین می‌آید. اما «روح الله بهمنی» در ظاهرخیلی ریش ندارد. اما صورتش خیلی قلق دارد. یك جاهایی پر و یك جاهایی خالی است. شما وقتی از دور می‌بینید فكر می‌كنید یك دست است اما نزدیك كه بیایید متوجه می‌شوید كه روی صورتش موها كوتاه و بلند می‌شود. دوچال هم دارد كه مرتب كردنش سخت است. اصلاح ریش «عبدالرضا هلالی» كه اینجا می‌آید هم خیلی سخت است. آقا رضا یك خط داخل سبیلش دارد. زمان اصلاح مدام می‌گوید: بزن بزن. می‌گویم آقا رضا نمی‌شود كه. آخر قیچی را می‌گیرد و یك تیكه را خودش می‌زند و من می‌گویم:آخیش! الحمدلله وعاظ هم پایشان اینجا باز شده‌است و من خیلی خوشحالم.»

دوست دارم بچه هیئتی‌ها همیشه مرتب باشند

حالا این آرایشگاه متفاوت برای هركس قیمت متفاوت دارد. مداحان و چهره‌های شناخته شده كه اصلا قیمت ندارند و خودشان هرچقدر دوست داشتند كارت می‌كشند. اما آقای رضایی می‌گوید دلش نمی‌آید از بچه هیئتی‌ها پول زیاد بگیرد:«پول مداح‌ها خیلی بركت دارد. چون نوكری امام‌حسین(ع) را می‌كنند. هرچی بگیری كم است. البته من هیچ‌وقت به نوكرهای امام حسین(ع) قیمت نمی‌گویم و همیشه خودشان هرچقدر لطف دارند كارت می‌كشند. اما جدا از مداح‌ها دوست ندارم از بچه‌ هیئتی‌ها پول زیاد بگیرم. دوست دارم از من راضی باشند و زود به زود بیایند و همیشه مرتب باشند. دلم می‌خواهد صورت بچه هیئتی‌های امام حسین (ع) همیشه تمیز و خوب باشد و هركس می‌بیند بگوید:«به‌به!» وقتی تا زیر چشم‌شان و روی گونه‌شان مو دارند، چه اشكالی دارد مرتب شوند؟ مگر حرام است؟ این كار نه غیر شرعی است و نه اشكالی دارد. به خدا خود امام حسین(ع) خوشحال می‌شود.»

ریش‌هایتان را هر روز شانه كنید

با این اوصاف و توضیحاتی كه آقای رضایی برای ما تعریف می‌كند، ریش داشتن سبك زندگی خودش را دارد، به خصوص اگر آدم بخواهد ریش زیبا و همیشه مرتبی داشته باشد. آقای رضایی حتی برای شانه كردن ریش‌هایش شانه مخصوص به خودش را دارد و یك سری از فوت و فن‌هایش را به ما لو می‌دهد:«هر روز كه از خواب بیدار می‌شوید با یك عدد از این شانه‌ها، ریش‌هایتان را شانه كنید.هربار ریش‌هایتان را می‌شویید، كامل خشك كنید. چون ریش مرطوب موخوره می‌گیرد. به خصوص اگر با اتو بخواهید آن را صاف كنید. یك نكته مهم این است كه مردم ما عمری ریش‌هایشان را به اشتباه دست كشیده‌اند. نباید دو سمت ریش را بگیرید و سمت زیر چانه‌تان بگیرید. اینطوری ریش به سمت گلویتان می‌رود. ریش را باید از زیر استخوان چانه مدام به سمت جلو هدایت كنید. اینطوری هرچقدر هم بلند باشد به سمت عقب نمی‌رود. اصلا عادت كنید كنار ریش روزی دوسه بار ابروهایتان را هم به سمت بالا بدهید بخدا خیلی چهره‌تان بهتر می‌شود.»

نظرات
آخرین اخبار
. توضیحات مداح مشهور درباره یك سوء تفاهم
. درس‌هایی كه باید از پلاسكو بگیریم
. 194 مصدوم و 7 جانباخته پس از 5روز !
. همه تصمیم‌گیری‌های یك بلیت‌فروش!
. دانشگاه آزاد آماده تغییر می‌شود
. آیا از این بدتر هم می‌شود جشنواره‌ای را برگزار كرد
. عكس/ سامی یوسف هم برای پلاسكو نوشت
. شش نقطه‌ بحرانی تهران پس از پلاسكو
. این هنرمندان اعضای بدن خود را اهدا كرده اند
. خاطره سینمایی فریدون جیرانی از پلاسكو
. پیغام خصوصی آتش‌نشانان به رهبر انقلاب
. جدال با آتشفشان پلاسكو در روز چهارم
. نگاهی به فیلم در حال اكران «هفت ماهگی»
. مواردی كه باید برای خرید بلیت فیلم فجر بدانید
. حضور شبانه یك بازیگر در محل حادثه پلاسكو
. عكس/ واكنش دایی به سلفی بگیران فاجعه پلاسكو
. خرید سربازی در سال آینده هم انجام می شود
. خاموشی سینما در برابر قهرمان‌های آتش خاموش‌كن
. حجاب این دختر آمریكائی خبرساز شد
. هشدار پلیس فتا در مورد خطرات عكس‌های یهویی
. رازگشایی از جسد زن جوان در هاله ابهام
. نبرد خونین سگ‌ها به خاطر یك مشت اسكناس
. چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار می‌شود
. مصلای تهران مكان اقامه نماز یا درآمدزایی!
. معمای سرُم هندی در ایران +عكس
. پای «فروشنده» هم به شبكه‌های ماهواره‌‌ای باز شد!
. بازیگر زن جنجالی آمریكا مسلمان شد+عكس
. بانجی جامپینگ سحر قریشی در یك سریال
. مرحوم دولابی: از جوانی شروع كن
. تلویزیون به دنبال بسته نگه داشتن دروازه
. «امپراطور جهنم» در مسلخ
. تسلیت حاتمی كیا در پی درگذشت آیت الله هاشمی
. 5 فیلم به سودای سیمرغ اضافه شدند
. كلاه‌گیس عیاری بر سر سینمای ایران
. تئاتر شهر دیگر تئاتر شهر نیست!
. شرایط معافیت كفالت سربازی چیست؟
. تجمع بدون شناسنامه‌ها مقابل مجلس+ تصاویر
. ارسطوی پایتخت به حاشیه ها واكنش نشان داد
. یك بازیگر زن دیگر به شبكه جم رفت+عكس
. چند هزار نفر در مطبوعات بیمه هستند؟
. احسنت رهبر انقلاب به سازندگان «قندپهلو»
. «آنكه» گرا می‌دهد چه چیزی بساز
. «نه» به غائله عقیم‌سازی كارتن‌خواب‌ها
. آغاز دور جدید ثبت‌نام‌های عتبات از هفته آینده
. سهم سینمای دفاع مقدس فقط 6 فیلم
. آلودگی حرف اول را می‌زند مسئولان حرفی برای گفتن ندارند
. پافشاری بر عقیم كردن قربانیان اجتماعی
. روش عجیب ماساژ در ژاپن+تصاویر
. فیلم‌اولی‌ها در راه جشنواره
. عاملان قتل طلافروشان محاكمه شدند
برترین ها
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Mojmalnews News. All Rights Reserved