رواج غیر قانونی «محافظ شخصی»؛ عقده ای ها به دنبال بادیگارد!

مجمل نیوز: این روز‌ها تب خودنمایی و شهرت گریبان بسیاری از سلبریتی‎های کشورمان را گرفته و هر روز برای جلب توجه بیشتر، دست به کار‌های عجیب و غریبی می‌زنند. در این میان اما گروهی خودسلبریتی پندار هم وجود دارند که کسی آن‌ها را نمی‌شناسند اما در ژست‌های لاکچری، نه‌تن‌ها چیزی از افراد مشهور کم ندارند، بلکه از آن‌ها جلوتر هم هستند!

یکی از عجیب ترین کارهایی که طی چند وقت اخیر پیرامون افراد مشهور و مطرح پدیدار گشته حضور و فعالیت برخی افراد تحت عنوان محافظان شخصی یا بادیگارد است؛ موضوعی که برخی از خواننده‌ها، بازیگران و در مجموع سلبریتی‌ها از آن استقبال کرده و حالا دیگر روزی نیست که در فضای مجازی تصویر حضورشان در مراسم‌های مختلف در کنار افرادی قوی هیکل به بهانه حفاظت، توجه ها را به خود جلب نکند و کار به جایی رسیده که تب استخدام بادیگارد برای برخی از خواننده‌ها و بازیگران به یک پُز تبدیل گشته و برایشان بسیار حیاتی شده است!

اگر از تعداد محدودی بازیگر، ورزشکار و خواننده بسیار مطرح کشور بگذریم که به دلیل شهرت و محبوبیت فراوان برای حضور در برخی از مراسمات مجبور به استفاده از این خدمات هستند، اشخاصی هم هستند که به لحاظ شهرت هیچ جایگاهی ندارند و در حرفه خودشان یک چهره دست چندم به حساب می‌آیند اما تمایل فراوانی به استفاده از بادیگارد دارند؛ فلان بازیگر جوانی که با عینک دودی گران قیمت، ساعت مچی برند و خودروی چند صد میلیونی و تعدادی همراه با کت و شلوار مشکی و هیکل‌های درشت وارد مراسمات مختلف می‌شود، از ختم و مهمانی تا اکران عمومی و…

آخرین نمونه بارز این موضوع که در شبکه های اجتماعی نیز سر و صدای زیادی به پا کرد، خانمی به نام «شقایق دلشاد» است که اسم و رسم خاصی ندارد، ولی به خاطر فعالیت در زمینه مدلینگ و ایفای نقش یک پرستار در سریال شهرزاد خود را یک سلبریتی مشهور می‌داند. او بدون بادیگارد از منزل خارج نمی‌شود و این امر را یک ضرورت برای تردد راحت‌تر می‌داند!

https://www.fardanews.com/files/fa/news/1398/5/22/1156185_148.jpg

البته از نوع رفتارهای مردم و میزان بازدید و لایک ها در فضای مجازی می‌توان اینطور برداشت کرد افرادی که از بادیگارد استفاده می‌کنند گویی بیشتر در معرض دیده شدن هستند و مورد توجه مردم قرار می‌گیرند، و این شاید مهمترین دلیل سلبریتی های نه چندان مطرح از تشریفات و بادیگارد باشد. چراکه بیشتر این بازیگران نقش‌آفرینی چندانی در سیما و سینما ندارند و از این طریق می‌خواهند کمبود‌های خود را در عرصه هنر جبران کنند. از این‌رو به تقلید از برخی هنرمندان خارجی به این کار روی می‌آورند.

در واقع باید پذیرفت که استفاده برخی بازیگران گمنام از بادیگارد بیشتر به دلیل دیده‌شدن و یا مطرح‌کردن خود است تا شاید از این طریق بتوانند نظرات بیشتری را به خود جلب کنند. البته مردم نیز در تحقق آرزوی محبوبیت و دیده‌شدن این افراد بی تأثیر نیستند؛ چراکه در حال حاضر الگو قراردادن برخی سلبریتی‌ها و افزایش اعتماد به آن‌ها در جامعه بسیار به چشم می‌خورد که این امر نیز می‌تواند تبعات منفی گسترده‌ای را به دنبال داشته باشد.

غیر قانونی ‌بودن استفاده از بادیگارد
اما فارغ از منظر روانشناسی که حضور بادیگارد را یک عقده و جبران کمبود محبوبیت برای عده ای می‌دانیم؛ نکته مهم ماجرا اینجاست که اصولا طبق قوانین جمهوری اسلامی استفاده از بادیگارد شخصی غیرقانونی است و طبق قانون جرم محسوب می شود. برهمین اساس انتظار می‌رود مسئولان با برخورد جدی و قاطع با این افراد که تنها برای خودنمایی و مطرح‌ شدن به این کار روی می‌آورند مانع از ترویج رفتار‌هایی مبنی بر فخرفروشی یا تجمل‌گرایی شوند.

شاید علاقه داشته باشید :
نظر 1
 1. رضا کریمی گفت

  سوره نوح آیه ۱۴ و ۱۵:
  “آیا نمی بینید که خداوند چگونه هفت آسمان را بر فراز یکدیگر آفریده است. و میان آنها ماه را نوری و خورشید را چراغی قرار داده است.”

  اخترشناس ها ۲۰۰۰ میلیارد تا کهکشان پیدا کرده اند اما آسمان هفت طبقه پیدا نکرده اند..

  این آیه میگه که ماه و خورشید به آسمان نور میدن.

  اما اخترشناس ها میگن که ماه نور تولید نمی کنه. همچنین میگن که تنها در کهکشان راه شیری از ۱۰۰ میلیارد تا ۲۰۰ میلیارد ستاره وجود داره که مثل خورشید نور میدن و حدود ۱۰۰ میلیارد تا هم سیاره وجود داره.
  …..

ثبت نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.